Діти в Інтернеті

http://detionline.ru/ "Дитина в мережі"
http://saferunet.ru/ Безпека в Інтернеті
http://www.nachalka.com/bezopasnost розділ сайту Началка.ру

Посібники, які Міністерство освіти і науки України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання

1. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с. http://www.mon.gov.ua/images/newstmp/2011/18_02/3/4press.pdf
2. Памятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний звязок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі http://www.moral.gov.ua/news/311/
3. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ "Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с. http://online-bezpeka.kyivstar.ua
Безпека дітей в Інтернеті – поради батькам

 

Діти та Інтернет
Для дітей наслідки безконтрольного спілкування з Інтернетом можуть бути самими непередбачуваними. Для того щоб зробити інтернет-життя своєї дитини менш ризикованим, батькам необхідно трохи попрацювати.
Поясніть дітям кілька простих правил роботи в Інтернет – буде набагато краще, якщо дитина дізнається правила безпечної поведінки в Інтернеті від батьків, а не зі свого сумного життєвого досвіду.

Для безпеки дітей в Інтернеті:
Дітям не можна залишати в публічному доступі або відправляти незнайомцям поштою, при спілкуванні в соціальній мережі або у чаті контактну інформацію – зловмисник може вистежити людину за її адресою або номером телефону.
Дітям в Інтернеті не можна погоджуватися на вмовляння незнайомих людей про особисту зустріч. Подібні пропозиції краще ігнорувати, а спілкування з дуже наполегливою людиною припинити.
Дітям не треба публікувати адресу своєї електронної пошти на жодних форумах, сайтах спільнот та соціальних мереж. Він може стати здобиччю спамерів, і пошта після цього наповниться сміттєвими листами.
Дітям не слід переходити за посиланнями в повідомленнях від невідомих адресатів. Це може бути небезпечно, оскільки повідомлення може бути надіслано зловмисниками.
Дітям не варто переходити за посиланнями в повідомленнях з надмірно привабливими пропозиціями, наприклад, підняти рейтинг облікового запису або отримати "суперможливості” в соціальній мережі. Найчастіше такі повідомлення розсилають шахраї або зловмисники для того, щоб заманити користувача на шкідливу веб-сторінку і заразити його комп’ютер вірусом.
Дітям в Інтернеті не варто звертати уваги на пропозицію безкоштовних подарунків, легкого заробітку, повідомлення про отримання спадщини і тому подібні. Такі повідомлення розсилають тільки шахраї.
В цілому, спілкуватися і вести себе в Інтернеті дитина повинна так само обережно, як і в реальному житті, щоб убезпечити себе від негативного впливу Інтернету.

Комп’ютерні програми для безпеки дітей в Інтернеті
В даний час існує багато спеціальних комп’ютерних програм для контролю за дітьми в Інтернет, у багатьох антивірусних програмах реалізований такий функціонал, який може допомогти убезпечити вашу дитину від багатьох загроз. Ви можете вибрати рішення, зручне саме вам по набору можливих обмежень, гнучкості налаштування і т.п.
Для безпеки дітей в Інтернеті за допомогою комп’ютерних програм можна:
•    Фільтрувати небажаний веб-контент (ресурси еротичного, екстремістського змісту і ресурси, що пропагують насильство);
•    Є функція "безпечного пошуку” в більшості популярних пошукових системах.
•    Можливість блокувати доступ дитини до конкретних веб-сайтів.
•    Можливість блокувати доступ дитини до груп для дорослих у соціальних мережах.
•   Можливість відстежувати листування дитини в соціальних мережах і IM-чатах (IM-чати – це служби миттєвих повідомлень (Instant Messaging Service, IMS) і програми-клієнти (Instant Messenger, IM) для обміну повідомленнями в реальному часі через Інтернет обмежувати спілкування з підозрілими кореспондентами).
•    Можливість встановити заборону на пересилку будь-яких персональних даних в соціальних мережах і IM-чатах.

Рішення для захисту від спаму.
Для того, щоб відстежувати інтернет-зв’язок дітей, потрібно встановити спеціальний додаток, що буде зберігати всю переписку і дії дитини в Інтернет.